• Okna lamelowe

    Okna lamelowe

  • Okna lamelowe

    Okna lamelowe

  • Okna lamelowe

    Okna lamelowe

System okien lamelowych EUROLAM

Okna lamelowe są specjalną wersją okien obrotowych. Skrzydła okienne i ramy wykonane są z profili aluminiowych, przy czym możliwe są wykonania izolowane i nieizolowane termicznie. Poprzez zmienne ustawienia skrzydeł okien lamelowych możliwe jest zapewnienie aż 80% powierzchni otwartej w stosunku do powierzchni całkowitej okna. W przypadku standardowych konstrukcji okien uchylnych lub obrotowych oznaczałoby to otwarcie okna na ~90 stopni. Ze względu na tę zaletę okna lamelowe niezastąpione są w systemach oddymiania budynków oraz wszędzie tam, gdzie istotne jest zapewnienie optymalnego przewietrzania.

Jako wypełnienie w systemach okien lamelowych oferowanych przez firmę esco można zastosować panele nieprzezierne izolowane termicznie lub lamele z blachy aluminiowej. Pozwala to na zastosowanie okien lamelowych jako np. czerpni powietrza w instalacjach technicznych. Sterowanie oknami może odbywać się automatycznie przy pomocy siłowników elektrycznych (na napięcie 24 lub 230V). Zaletą systemu jest możliwość wykonania szerokich konstrukcji bez potrzeby montażu kosztownych siłowników tandemowych. Możliwe jest też sterowanie ręczne przy pomocy dźwigni lub specjalnych klamek.

System okien lamelowych łączy w sobie estetykę wykonania z funkcjonalnością, pozwalając na realizację śmiałych wizji architektonicznych. Ponieważ praktyczne cechy tego systemu potwierdziły się już w wielokrotnych zastosowaniach w całej Europie, system ten cieszy się stale wzrastającym zainteresowaniem.
Konstrukcje okien wykonywane są zgodnie z wymiarami klienta i dostarczane w stanie zmontowanym, gotowym do montażu na budynku. Okna lamelowe mogą być montowane bezpośrednio w mur, bądź przy wykorzystaniu specjalnie opracowanego systemu adapterów, jako wypełnienie fasad słupowo-ryglowych lub istniejących okien.
Od najmniejszych zleceń aż po kompleksowe realizacje całych obiektów - Doradcy Techniczni esco są do Państwo dyspozycji od etapu planowania do wdrożenia gotowego produktu.

Do Państwa dyspozycji oddajemy katalog referencyjny, katalog techniczny, oraz formularze zapytań ofertowych.


Biuro i magazyn

esco Polska Sp. z o.o.
Ul. Annopol 19A
03-236 Warszawa
tel: 22 679 25 22 | fax: 22 678 56 67
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Firma z grupy Ascalon