• Napędy do drzwi przesuwnych

  Napędy do drzwi przesuwnych

 • Automaty do drzwi rozwiernych

  Automaty do drzwi rozwiernych

 • System escomatic

  System escomatic

 • Napędy do drzwi przesuwnych

  Napędy do drzwi przesuwnych

Napędy escomatic EVO

 Mechanika

Dzięki zastosowaniu 3 elementowego rozwiązania (aluminiowy profil nośny oraz profil jezdny z przekładką z EPDM) uzyskano ultra-cichy układ jezdny. Pokrywa w różnych wersjach wykończenia posiada specjalne dźwignie do rewizji. Dwurolkowe łożyskowane wózki z przeciwrolką w górnym łożu, z dużym zakresem regulacji wysokości i głębokości osadzenia skrzydła. Boczki napędu wykonane w kolorze z ABS. Dzięki sprawdzonemu i efektywnemu projektowi oraz najwyższej jakości podzespołów i kompaktowym wymiarom evo jest doceniane za wysoką kulturę pracy i niski poziom hałasu także przy maksymalnym ciężarze skrzydeł: do 2x150kg lub 1x200kg.

Elektronika:

Moduł sterujący zabudowany w jednym elemencie w obudowie z ABS uzględnia wszystkie obwody prądowe jak zasilacz, zarządzane czujki bezpieczeństwa, sterowanie silnikiem z enkoderem, akumulatory awaryjnego otwarcia/pracy. Szczególną uwagę zwrócono na trwałość i bezawaryjność rozwiązań co zaowocowało ponadprzeciętnymi parametrami eksploatacyjnymi i odpornością na wandalizm.

Nowy moduł sterujący EV-LOGIC 2, spełnia wymogi normy PN-EN 16005, dodano także nową funkcjonalność taką jak: zarządzanie hasłem dostępu na 3 różnych poziomach uprawnień (instalator, zarządca, użytkownik). Wyświetlacz manipulatora zawiera aktualne informacje o statusie napędu oraz pozwala na odczytanie wielu dodatkowych zdarzeń jak np. ilość cykli otwarcia/zamknięcia.

Systemy profili skrzydłowych: 

evo został zaprojektowany w pełnej zgodności z systemami skrzydłowymi LB18 oraz LB50 jako rozwiązaniami systemowymi (zachowana jest zgodność wsteczna z systemem skrzydłowym EMPS), a także innymi systemami występującymi na rynku. Istnieje również aplikacja do skrzydeł całoszklanych jak i systemu drzwi wyłamywanych breakout.

Obszary zastosowań: 

elastyczność i wszechstronność urządzenia zapewnia szerokie spektrum zastosowań z rozwiązaniami systemowymi bądź niesystemowymi w miejscach użyteczności publicznej takich jak: lotniska, hotele, sklepy, centra handlowe, a także zastosowań rezydencjalnych dla użytkowników niekomercyjnych.

Projekt: 

dzięki kompaktowym rozmiarom oraz odpowiedniemu projektowi profili możliwe są specjalne aplikacje, efektem jest elegancja i harmonia projektu.

Niezawodność: 

ciągły rozwój produktu wraz z dokładną i szczegółową analizą komponentów składowych sprawia, że urządzenie evo charakteryzuje się wysokim stopniem dopracowania, trwałości i niezawodności.

Bezpieczeństwo: 

Moduł sterujący evo bezpiecznie zarządza ruchem skrzydeł drzwiowych oraz nadzoruje pracę urządzeń bezpieczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem parametrów takich jak: siła przesuwu skrzydła, detekcja przeszkody, prędkość zamykania/otwierania, monitoring czujek.

Urządzenia aktywujące:

możliwe jest zastosowanie szerokiego spektrum czujek i aktywatorów takich jak: czujniki radarowe, czujniki podczerwieni, czujki kombinowane tak zwane radarobariery, wyłączniki łokciowe, wyłączniki bezdotykowe, kontrola dostępu, maty bezpieczeństwa...

Manipulator cyfrowy z wyświetlaczem: 

Stosując nowy manipulator cyfrowy N-DSEL uzyskujemy graficzną informację o statusie pracy napędu, możliwe jest także dokonanie diagnostyki sygnałów wejściowych , analiza ewentualnych błędów, regulacja parametrów oraz wiele dodatkowych funkcji. Manipulator N-DSL umożliwia zarządzanie pracą napędu na 3 różnych poziomach uprawnień od najwyższego dla instalatora do ograniczonego dla użytkownika końcowego. Możliwe jest również wykorzystanie jednego manipulatora N-DSL do niezależnego sterowania dwoma napędami.

Instalacja: 

kompaktowe rozmiary oraz intuicyjne programowanie czynią urządzenie łatwym do zamontowania i uruchomienia.

Serwis i konserwacja: 

precyzyjne i bezpieczne układy samodiagnostyki informują na wyświetlaczu o wymaganych czynnościach seriwsowych, a pokrywa opuszczana na specjalnych wspornikach gwarantuje łatwy i szybki dostęp do wnętrza urządzenia.

Główne akcesoria dodatkowe:

 • Elektrozamek ryglujący bez prądu z możliwością ręcznego odryglowania
 • Elektrozamek ryglujący z prądem
 • Elektrozamek bistabilny z możliwością ręcznego odryglowania
 • Akumulator awaryjnego otwierania EV-BAT1
 • Akumulator do praczy czasowej w przypadku awarii zasilania EV-BAT 2P
Napędy escomatic EVO

Napędy escomatic EVO

Dzięki zastosowaniu 3 elementowego rozwiązania (aluminiowy profil nośny oraz profil jezdny z przekładką z EPDM) uzyskano ultra-cichy układ jezdny. Pokrywa w różnych wersjach wykończenia posiada specjalne dźwignie do rewizji.

Czytaj dalej

Automaty do drzwi rozwiernych

Automaty do drzwi rozwiernych

Napędy escomatic do drzwi rozwiernych to doskonałe rozwiązanie w miejscach, gdzie automatyczne otwieranie drzwi może ułatwić życie. Dodatkową zaletą jest łatwość montażu która niewiele różni się od instalacji typowego samozamykacza. 

Czytaj dalej

Napędy do drzwi przesuwnych

Napędy do drzwi przesuwnych

 Napędy do drzwi przesuwnych escomatic EMSL (EscoMatic SLiding) oraz EMSL-T (EscoMatic SLiding Telescopic) skonstruowane zostały przy wykorzystaniu wieloletnich doświadczeń użytkowych. 

Czytaj dalej


Biuro i magazyn

esco Polska Sp. z o.o.
Ul. Rzeczna 10
03-794 Warszawa
tel: (022) 679 25 22 | fax: (022) 678 56 67
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Firma z grupy Ascalon